Moda Damska

Jak nosić sukienki z różnymi butami?

Istnieje wiele stylowych kombinacji, jeśli chodzi o łączenie butów z sukienkami. Przy tak wielu opcjach czasami trudno jest znaleźć odpowiednią kombinację botków, szpilek, muszkieterek i sukienek. Jednak wybór nie musi być trudny, jeśli zastosujesz się do kilku prostych wskazówek. Niezależnie od tego, czy nosisz krótkie, czy długie buty, różnorodność kombinacji do wyboru może być ogromna, nawet biorąc pod uwagę wytyczne.

1. Stylizacja dopasowane do okoliczności

Dopasuj buty do stylu sukienki. Spróbuj połączyć styl butów ze stylem ubioru, który nosisz. Na przykład para masywnych butów motocyklowych nie działałaby dobrze z lekką, zwiewną sukienką, ale dobrze wyglądałaby ze skórzaną sukienką. I odwrotnie para brązowych botków nie wyglądałaby dobrze ze skórzaną sukienką, ale dobrze pasowałaby do lekkiej, zwiewnej sukienki.

Noś buty, które są wystarczająco formalne lub swobodne na daną okazję. Para eleganckich butów za kolano może dobrze wyglądać w połączeniu z czarną sukienką, ale nie byłaby odpowiednia na dość swobodną okazję. Zamiast tego wybierz parę masywnych butów do kostek na nieformalną okazję.

Spraw, aby czarna sukienka wyglądała na bardziej swobodną i ostrą, zakładając do niej parę grubych, skórzanych butów.

2. W rajstopach czy bez?

Jak wiadomo ten problem mamy raczej wiosną lub latem, ewentualnie ciepłą jesienią. Zimą możemy co najwyżej zastanawiać się nad tym jakiego koloru i grubości rajstopy wybrać co też ma znaczenie jeśli chodzi o całokształt stylizacji. To, czy nosisz rajstopy, czy nie, w dużej mierze zależy od pogody. Lepiej jest nosić rajstopy lub legginsy z butami, jeśli jest zimno, zwłaszcza jeśli jest to sukienka z grubszej dzianiny. Jeśli jednak pogoda jest ciepła, dobrze jest wybrać „gołe” nogi. W chłodne dni załóż np. wełniane rajstopy i wysokie skórzane buty. Noś płaskie botki z dżinsowymi spodenkami na ciepłe dni aby dodać odrobinę luzu do kowbojskiego looku.

Pamiętaj: Pozostaw kilka centymetrów między butem a sukienką. Są wyjątki, ale zazwyczaj należy pozostawić co najmniej fragment odsłoniętej skóry między butami a dołem sukienki. Pozostawienie przynajmniej kilku centymetrów odsłoniętych wygląda dużo lepiej i optycznie wydłuża nogę oraz wyszczupla sylwetkę.

3. Noszenie krótkich butów z sukienkami

Połącz wąskie buty z dopasowaną sukienką. Buty slouch to botki, które nie przylegają ściśle do kostki. Połączenie luźnych butów z krótką, dopasowaną sukienką to dobry sposób na zachowanie wyluzowanego wyglądu. Jest to również dobry sposób na wyszczuplenie nóg.
Spraw, by wygląd był bardziej ostry dzięki zwiewnej sukience. Ten wygląd jest jednym z wyjątków od wytycznych dotyczących łączenia butów ze stylem ubioru. Noszenie botków z lejącą się sukienką to dobry sposób na dodanie odrobiny ostrza do stylu. Wybór butów motocyklowych może być jednak zbyt sprzecznym zestawieniem.

Dodaj komentarz